2 Ocak 2014
Category:
Haberler
Comments: 0

EFKAN ALA’NIN YEMİN TÖRENİ

Efkan Âlâ'nın yemin töreni
İÇİŞLERİ bakanlığı göreine getirilen Başbakanlık Eski Müsteşarı Efkan Âlâ’nın TBMM Genel Kurulu’nda bugün yapacağı yemin töreninden önce, izleyici locasında ilginç görüntüler yaşandı

 Erzurum Güncel- Erzurum Güncel- Âlâ’nın Erzurumlu hemşehrileri yemin törenini izlemek için otobüslerle Meclis’e akın ettiler. 550 kişilik izleyici locasının tamamı Erzurumlularla doldu. Yemin törenine Âlâ’nın eşi Gülseren Âlâ ile birlikte Erzurum Belediye Başkanı ve Erzurum Valisi de geldi. Salona giren milletvekilleri de izleyicilerin kalabalığına şaşkınlıkla baktı.Efkan Âlâ’nın eşi Gülseren Âlâ da izleyici locasında tek başına oturup eşinin yemin etmesini beklemedi. Törene Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, ETSO Başkanı Lütfü Yücelik’te katıldı.

ALA YEMİN ETTİ
TBMM Genel Kurulu Salonuna girişinde ilk olarak AK Partili milletvekillerinin tebrik ettiği İçişleri Bakanı Efkan Ala Genel Kurul’da yemin etti. Yemin törenini Efkan Ala’nın eşi Gülseren Ala ile Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’in yanı sıra çok sayıda Erzurumlu izledi. Efkan Ala’nın yemin etmesinden sonra AK Partili milletvekilleri yeniden Ala’yı tebrik etti. Özellikle CHP’li milletvekilleri, AK Partili milletvekillerinin yeni Bakanları tebrik etmelerine tepki gösterdi.

Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Emrullah İşler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam Genel Kurul’da hazır bulundu. Genel Kurul’a Bakan olarak ilk defa gelen Çağatay Kılıç, Fikri Işık, Ayşenur İslam, İdris Güllüce ve Emrullah İşler de partili milletvekillerinin tebriklerini kabul etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>